Jsme skupina FBL Group

A rádi budujeme skvělý software, který posouvá váš byznys směrem nahoru.

Máme 30 let zkušeností

„Známe Vaše potřeby a známe Váš byznys“

FBL Group je parta IT nadšenců, která vznikla sloučením tří firem. Nabízíme širokou škálu služeb v oblasti informačních systémů, od vývoje softwaru až po outsourcing IT. Specializujeme se na produkt EkIS a podporu stávajících zákazníků. Zajistíme i provoz vaší technologické infrastruktury.

Poznejte náš tým

Každá firma stojí na těch správných lidech a my ty správné máme.

František Blanář

Zakladatel a majitel

fblanar@fblgroup.cz

Jan Opička

Prokurista, ředitel společnosti

Kdo jsem
Mám rád složité výzvy a hledání jejich elegantních a efektivních řešení. Jsem především týmový hráč. Ve FBL jsem začínal již při studiích a dostal jsem jedinečnou příležitost pracovat na jádru nového systému. Skrze pozici technologického programátora, posléze technologického ředitele jsem se vypracoval na pozici hlavního programátora. To sebou přineslo novou zodpovědnost, nutnost koordinace, vzdělávání kolegů programátorů a metodického řízení. Doplnil jsem si manažerské vzdělání a nyní zastávám pozici ředitele. I když mám na vlastní vývoj podstatně méně času, programování je mému srdci stále velmi blízké. Moji další největší zálibou je fotografování a zejména makro-fotografie.

S čím vám můžu pomoci
Řídím personální politiku firmy. Pokud byste chtěli ve FBL pracovat, pošlete mi váš životopis, domluvíme se na pohovoru. Pokud budete mít jakýkoli dotaz na FBL nebo naše produkty, tak pokud budu vědět, rád odpovím, nebo vás alternativně nasměruji na správného kolegu. Díky své historii u FBL jsem garantem za technické řešení a zabezpečení aplikace. Dále domlouvám a podepisuji nové smlouvy a u běžících smluv zajišťuji jejich dodatkování.

jopicka@fblgroup.cz

Pavlína Drejslová

Partner Care

Kdo jsem
Jsem opravdu dost pohotová, což se nemění ani při náročnějších situacích. Ráda trávím čas ve fitku, kde si s úsměvem nakládám na legpress i 90 kg, nebo objevuji nové cyklistické trasy. Kromě toho mým největším štěstím je volný čas strávený s rodinou. V rámci FBL Group mám na starosti Partner Care, proto se spolu budeme potkávat vždy od samého začátku partnerství.

S čím vám můžu pomoci
V rámci obchodního týmu mám jako Partner Care klíčovou úlohu v péči a podpoře našich obchodních partnerů. Mojí hlavní prioritou je oboustranná spokojenost. S tím souvisí i řešení jakéhokoliv problému, který se může přirozeně objevit. Často spolupracuji s dalšími odděleními, jako je technická podpora nebo zákaznický servis, abychom vždy našli rychlé a efektivní řešení. Dále se starám o budování vztahů, což zahrnuje udržování kontaktu prostřednictvím pravidelných setkání. Sbírám také zpětnou vazbu, která je pro nás naprosto klíčová pro neustálé zlepšování našich produktů, služeb a celkového zážitku. Tím zvyšujeme naše porozumění potřebám našich partnerů, což přispívá k našemu společnému úspěchu a růstu.

pdrejslova@fblgroup.cz

Jiří Malát

Projektový manažer

Kdo jsem
S FBL spolupracuji již od svých školních let (1998), kdy jsem se staral o základní instalace softwaru a hardwaru a poskytoval podporu našim programátorům. Chtěl jsem ale víc. Postupně jsem prošel rolí programátora i analytika dvou generací našich systémů. S růstem jednotlivých dodávek bylo potřeba zajistit jejich lepší koordinaci. Opustil jsem tedy roli aktivního programátora a začal se zaměřovat na řízení nových projektů a koordinaci „podpory“ pro naše zákazníky. Nejčastěji mě tedy najdete při přípravě harmonogramů, řešení kapacitních kolizí nebo při relaxaci za řídítky motorky, kde odpočívám a nabírám sílu na další pracovní dny.

S čím vám můžu pomoci
Ve FBL mám na starosti primárně řízení projektů, komunikaci s klienty, plánování kapacit a zajištění včasných dodávek služeb. Velmi úzce spolupracuji s Alešem Čížkem, šéfem našich analytiků, a s Martinem Prchlíkem, šéfem našich programátorů, kteří se na dodávkách podílejí. Pokud bude třeba něco zařídit, s velkou pravděpodobností budu tím, kdo bude vaše přání koordinovat a spolu s kolegy realizovat.

jmalat@fblgroup.cz

Aleš Čížek

Hlavní analytik

Kdo jsem
Ono je těžké o sobě něco napsat, něco při tom říct a snažit se vystihnout pár vlastností. No ale jsem hlavně člen týmu, strkám do všeho nos a tak mi svěřili vedení analytického týmu. Nepodařilo se mi vystudovat vysokou školu, ale ve FBL jsem od roku 2008, takže nějaká praxe by byla. Potkat mě můžete v Praze v kanceláři ale také v Praze bydlím, ačkoli o víkendech chalupařím a občas vyrazím i na lyže. Jelikož jsem ale pražská náplava, mám vztah i k Pardubicím, odkud pocházím. Pokud byste měli práci o práci v naší společnosti tak na mě asi narazíte při pracovním pohovoru na pozici analytika.

S čím vám můžu pomoci
Jsem hlavní analytik naší společnosti a tak mluvím jak do způsobu práce tak i do způsobu řešení tam, kde existují rovnocenné varianty. Zabývám se také školením a mentoringem nových analytiků. Taky mám na starosti analytickou činnost, takže přepínám mezi praxí analytika a vedoucí pozicí. Jestli byste měli zájem o zpracování nabídky na náš systém ArcTel, asi se budu podílet na přípravě té nabídky a budu ho možná i prezentovat na nějaké schůzce. To ale může udělat i jiný analytik, takže tohle nemůžu slíbit ?

acizek@fblgroup.cz

Martin Prchlík

Hlavní programátor

Kdo jsem
Jsem absolvent ČVUT a už od základní školy jsem věděl, že chci být programátorem. Programování se rychle stalo mým koníčkem a je jím dodnes, i když při práci už nezbývá tolik času se mu věnovat. Ve volném čase se tedy věnuji i jiným činnostem, jako je plavání a procházky. Do FBL jsem nastoupil hned po vysoké škole na pozici junior programátora a postupně jsem se vypracoval přes pozici senior programátora a zástupce hlavního programátora až na pozici hlavního programátora.

S čím vám můžu pomoci
Jako hlavní programátor řeším koordinaci programátorského týmu, metodické vedení a zaškolování nových kolegů. Pomáhám analytickému týmu s návrhem databázové struktury i výběrem nejvhodnějšího technického řešení. Pokud se budete ucházet o pozici programátora v naší firmě, nejspíše se setkáme na pohovoru. Pokud jste naším zákazníkem, pravděpodobně se se mnou přímo nesetkáte, ale můžete si být jisti, že se budu podílet na tom, aby váš projekt směřoval ke zdárnému cíli.

mprchlik@fblgroup.cz

Příběh společnosti FBL Group s.r.o. 

Od kybernetiky až k úspěšné IT firmě

 

Jak jsem se od studia kybernetiky na ČVUT a povinné vojenské služby na Slovensku dostal k založení vlastní firmy

Už během studií na ČVUT jsem se ponořil do tajů kybernetiky a věnoval se kandidátskému minimu. Studium jsem musel přerušit a nastoupit povinnou vojenskou základní službu. Na Slovensku jsem pracoval na radarovém stanovišti, ale po návratu jsem dokončil aspiranturu a nastoupil na katedru jako technický pracovník.

V revolučních časech jsem se rozhodl využít své znalosti a začal jsem nabízet kurzy práce na počítačích. Díky kontaktům, které jsem si vybudoval, jsem získal klienty z významných finančních institucí a začal pro ně realizovat různé zakázky. 

S kolegou Janigou jsme založili firmu, ale bohužel se po roce rozpadla kvůli neshodám ohledně podílu na zisku. Rozhodl jsem se pokračovat sám a navázal jsem spolupráci s odborníkem z investičního klubu, který mi pomohl získat další klienty a zakázky.

Firma rychle rostla a získávala významné klienty, jako Česká spořitelna a Home Credit. Já jsem se zaměřoval na technickou stránku projektů, zatímco můj kolega se staral o obchodní jednání. Později jsem navázal spolupráci s panem Otenšlégrem, se kterým jsme si rozdělili oblasti působnosti a dosáhli vzájemné spokojenosti.

Po letech budování firmy jsem se rozhodl předat vedení panu Opičkovi, kterému plně důvěřuji. Jsem spokojený s tím, jak se firma vyvíjí, a věřím, že má před sebou úspěšnou budoucnost.

Mimo práci jsem se vždy věnoval rodině a koníčkům. Mám tři děti a několik vnoučat. Ve volném čase jsem rád plachtil a věnoval se dalším sportům. 

Můj příběh je příkladem toho, jak lze díky odvaze, znalostem a dobrým vztahům dosáhnout úspěchu v podnikání. Firma FBL, kterou jsem založil, se stala významným hráčem na trhu softwarových řešení pro finanční instituce a já jsem hrdý na to, že jsme vybudovali prosperující podnik, který i nadále pomáhá svým klientům dosahovat jejich cílů.

František Blanář

Zakladatel a majitel

Zrychlíme váš finanční byznys

Potkejte se s expertem, který vám představí naše produkty do detailu.

Příběhy našeho úspěchu

Naše práce pohání firmy kupředu

98%

Eliminace chyb z ruční kalkulace a komunikace mimo systém

Případová studie

17 let

Úspěšné spolupráce a rozvoje autobyznysu

Případová studie

Najděte svou odpověď

Jsme tady pro Vás, rádi vám odpovíme na vše co vás zajímá. Zde jsme vybrali to co naše klienty zajímá nejčastěji.

Jak se s námi spojit?

Můžete nám napsat na email jopicka@fblgroup.cz, nebo rovnou zavolat na +420733375208.

Kdo je náš typický zákazník?

Pomáháme středně velkým a velkým firmám s úvěry, leasingem, operativním leasingem, financováním skladu, factoringem, vymáháním a s pojištěním (od bank a nebankovních institucí pojišťoven až po úvěrové a leasingové společnosti).

Jak začíná spolupráce?

Nejprve si dáme dobrou kávu a v pohodě si popovídáme o tom, co od nás potřebujete a jak vám můžeme pomoct. Společně s vámi projdeme vaše požadavky a najdeme ideální řešení pro váš byznys. Do dalšího setkání zapojíme i náš analytický tým, který pro vás provede detailní analýzu a spočítá přesnou cenu a čas potřebný na dokončení projektu. Po schválení cenové nabídky a podpisu Smlouvy se pustíme do práce a s plným nasazením vám pomůžeme dosáhnout vašich cílů.

Kolik náš systém EkIS stojí?

Náš systém EkIS je špičkový nástroj, který vám pomůže zvládnout celý životní cyklus Smlouvy, od zadání žádosti, přes její proúčtování až po řádné či mimořádné ukončení. V průběhu cyklu Smlouvy nás nepřekvapí ani její změny či požadavky na vymáhání neuhrazených splátek. Je to komplexní řešení vytvořené na míru vašim potřebám, a proto nelze jeho cenu stanovit jedním univerzálním číslem.

Cena se pohybuje v rozmezí od 2 do 40 milionů korun, ale záleží na specifických funkcích a konfiguraci, které budete potřebovat. Naši specialisté vám rádi připraví nezávaznou kalkulaci a pomohou vám vybrat ideální řešení pro váš byznys.

Bude EkIS ve vašich barvách?

Samozřejmě! Systém EkIS můžeme upravit tak, aby perfektně zapadl do vaší firemní identity. Můžeme použít vaše firemní barvy, logo a fonty, a tak vytvořit jedinečné rozhraní, které bude perfektně ladit s vaším webem a dalšími materiály.

Stačí nám jen sdělit vaše představy a my se postaráme o zbytek. Náš designový tým má bohaté zkušenosti s tvorbou grafických uživatelských rozhraní a rád vám pomůže vytvořit systém, na který budete hrdí.

 

Nenašli jste odpověď na vaši otázku? Rádi vám ji zodpovíme.