FBL Group s.r.o.

Seznamte se s FBL Group s.r.o.

O FBL Group s.r.o.

Společnost FBL Group s.r.o. vznikla fúzí tří společností, jejichž zakladatelem je ing. František Blanář, CSc. Vznikla ve snaze nabídnout klientům širokou škálu produktů a služeb, včetně výhody operativní a dynamické spolupráce „pod jednou střechou“

Z trojice z fúzovaných společností byla historicky nejstarší společnost FBL Group s.r.o., která vznikla v roce 1994. Mezi další patří patřila FBL Sales (vznik v r. 2005) a FBL Services (vznik v r. 2007). Trojice firem se zaměřovala především na komplexní služby v oblasti informačních systémů. Nástupnická společnost tak umí nabídnout specifickou nabídku produktů a služeb, vývoj a implementaci vlastní softwarové platformy, technickou podporu a inovaci informačních systémů a aplikací, služby komplexního outsourcingu a údržbu komunikačních technologií v zákaznickém prostředí, aj.

Společnost FBL Group s.r.o. se bude i nadále zaměřovat na vývoj produktu ArcEkIS a implementaci systému u zákazníků a poskytovat stávajícím zákazníkům podporu systému dle supportních smluv. Je schopna zajišťovat provoz technologické infrastruktury i formou outsourcingu.

Etický kodex

Etický kodex je základním dokumentem popisujícím principy etického chování zaměstnanců společnosti FBL Group s.r.o. Jeho cílem je pro společně sdílené hodnoty nastavit jednotné chápání jejich projevů v každodenní pracovní praxi. Etický kodex je závazným dokumentem pro všechny zaměstnance a členy orgánů zaměstnavatele.

Jeden ze základních principů, na kterém je kodex postaven, vychází z toho, že si jsou zaměstnanci vědomi, že svým jednáním mohou vystavit zaměstnavatele i sebe trestněprávním, správním či občanskoprávním postihům. Proto jednají tak, aby nedocházelo k páchání trestné činnosti či jinému porušování právních a interních předpisů. Zaměstnavatel netoleruje jakékoli porušení Etického kodexu, a navíc jej může posuzovat jako závažné porušení pracovních povinností. Etický kodex je vyjádřením našeho závazku k etickému jednání k partnerům, uživatelům i kolegům.

Proč právě my?

 1. Certifikáty
  ISO 20000
  Norma ISO/IEC 20000:2005, první celosvětový standard k managementu služeb IT.
 2. Inovace
  Jdeme s dobou a skrze nové požadavky kladené příchodem nových technologií se naše společnost neustále vyvíjí a rozrůstá jak o nové členy tak i v technickém zázemí. Klientům poskytujeme nejmodernější technická řešení.
 3. Technologie
  Sídlo společnosti je v Praze 10-Vršovicích, v Petrohradské ulici 18. Vlastní sídlo, včetně perspektivně budovaného rozsáhlého vývojového zázemí a dalších zde soustředěných podpůrných činností, vytvářejí důležitý předpoklad dlouhodobé stability FBL.

Ing. František Blanář, CSc.

Zakladatel a majitel

Kdo jsem ...

Jsem zakladatel a majitel firmy fungující víc jak 28 let. Firmu jsem založil s cílem dovážet HW&SW ze zahraničí. Postupem času se mi podařilo nalézt volné místo na trhu - vývoj ekonomického IS na míru. Této oblasti se nyní primárně věnujeme. FBL Group je stabilním partnerem pro malé i velké firmy. Umí dodat jak konkrétní program na míru, tak také celý informační systém. Podívejte se do našich referencí.
Ing. František Blanář, CSc.

Ing. JAN OPIČKA

Ředitel, prokurista

S čím Vám mohu pomoci

Řídím personální politiku firmy. Pokud byste chtěli ve FBL pracovat, pošlete mi váš životopis, domluvíme se na pohovoru. Pokud budete mít jakýkoli dotaz na FBL nebo naše produkty, tak pokud budu vědět, rád odpovím, nebo vás alternativně nasměruji na správného kolegu. Díky své historii u FBL jsem garantem za technické řešení a zabezpečení aplikace. Dále domlouvám a podepisuji nové smlouvy a u běžících smluv zajišťuji jejich dodatkování.
Ing. JAN OPIČKA

ALEŠ ČÍŽEK

Hlavní analytik

Čím se zabývám

Jsem hlavní analytik naší společnosti a tak mluvím jak do způsobu práce tak i do způsobu řešení tam, kde existují rovnocenné varianty. Zabývám se také školením a mentoringem nových analytiků. Taky mám na starosti analytickou činnost, takže přepínám mezi praxí analytika a vedoucí pozicí. Jestli byste měli zájem o zpracování nabídky na náš systém ArcTel, asi se budu podílet na přípravě té nabídky a budu ho možná i prezentovat na nějaké schůzce. To ale může udělat i jiný analytik, takže tohle nemůžu slíbit.
ALEŠ ČÍŽEK

JIŘÍ MALÁT, DiS.

Projektový manažer

Čím se zabývám

Ve FBL mám na starosti primárně řízení projektů, komunikaci s klienty, plánování kapacit a zajištění včasných dodávek služeb FBL. Velmi úzce v tomto spolupráci s Alešem Čížkem, šéfem našich analytiků a také s Martinem Prchlíkem, šéfem našich programátorů kteří se na dodávkách spolupracují. Pokud bude třeba něco zařídit, já budu s velkou pravděpodobností ten, kdo bude Vaše přání koordinovat a spolu s kolegy dodávat.
JIŘÍ MALÁT, DiS.

Reference klientů

Společnost poskytující Leasing a Úvěry, člen finanční skupiny PPF. Přizpůsobení a implementace systému ArcEkIS V. (FrontOffice) a ArcEkIS IV. (BackOffice) včetně dopadů do CRM evidencí (CallCentrum, Klientský servis, ...). Rozsah projektu: Centrální řešení. Provozované komponenty: finanční moduly, leasing, CRM, vymáhání...

HomeCredit, a.s.

Leasing a Úvěry, člen finanční skupiny PPF

Leasingová a úvěrová společnost, člen finanční skupiny Erste. Přizpůsobení a implementace systému ArcEkIS IV včetně dopadů do CRM evidencí (např. Call centrum, Klientský servis, ...). Systém má v současnosti přibližně 80 koncových uživatelů. Vývoj a implementace systému ArcEkIS V –...

Leasing ČS, a.s.

Leasingová a úvěrová společnost, člen finanční skupiny Erste.

Leasingová společnost, ve finančních objemech 4. největší ve splátkovém prodeji a 7. největší ve spotřebitelských úvěrech v ČR (údaje podle Asociace Leasingových společností za r. 2002) Jméno projektu: Přizpůsobení a implementace systému ArcEkIS. Rozsah projektu: Centrální řešení. Provozované komponenty: finanční...

ESSOX, s. r. o.

Leasingová společnost

Společnost, která se více než deset let specializuje na provozní financování na principu factoringu v České (Bibby Financial Services, a. s.) i Slovenské republice (Bibby Factoring Slovakia, a. s.). Pro své klienty trvale rozvíjí řešení pro zajištění dostatku provozních financí,...

Bibby Financial Services, a.s.

Bibby Factoring Slovakia, a.s.

Leasingová společnost, člen nadnárodní finanční skupiny Banco Santander. Přizpůsobení a implementace systému ArcEkIS včetně dopadů do CRM evidencí (CallCentrum, Klientský servis, ...). Systém má v současnosti přibližně 150 koncových uživatelů. Rozsah projektu: Centrální řešení. Provozované komponenty: finanční moduly, leasing, CRM,...

Santander Consumer Finance, a.s.

Leasingová společnost